Іспанська Валенсія дихає настроєм Середземного моря – сонцем, вологим теплим вітром та нескінченним щастям. Поїздка в це місто однозначно приносить тільки хороші враження, тому що воно багате на всі туристичні шедеври, які хотілося б побачити або випробувати під час відпочинку.
Гості Валенсії потрапляють у маленький затишний світ, де приємний клімат та неземні пахощі апельсинових гаїв відривають їх від реальності та переносять у мрію. Цей курорт дозволить знайти для себе ідеальний пляж з дрібним чистим піском, переглянути пам'ятки Валенсії, відвідати сучасні магазини та крихітні антикварні лавки, продегустувати страви середземноморської кухні.
Цікаво, що відпочинок у цьому райському куточку Іспанії чудово підходить для всіх категорій туристів. Два умовні регіони – Коста-Бланка та Коста-дель-Азахар – пропонують найширший вибір дозвілля.
Коротка історія Валенсії
Перші поселення на території Валенсії з'явилися у бронзовому столітті. Про них є композиції в місцевому археологічному музеї, а як місто вона була заснована в 138 р. до н. е. Римляни назвали новий населений пункт Валентією та активно розвивали його у своїх торгових цілях.
Навала вестготів перервала успішний цикл розвитку, але у 718 р. місто опинилося під владою мусульман. Сюди приїжджали жителі різних регіонів, щоб заробити більше грошей, а залишалися назавжди, тому що їхні серця більше не могли існувати без рідної Валенсії.
Історики називають періодом розквіту міста ХІ ст. - він став столицею халіфату! Все життя підлаштовувалося під мусульманські мотиви: культура, архітектура, релігія, зайнятість та ін. Сучасні екскурсійні маршрути максимально підтверджують цей факт.
У 1238 р. король Хайме I Арагонський завоював Валенсію, утверджуючи у ній християнство. Будується церква, за кілька десятиліть – Кафедральний собор, інші святині. На початку XVII століття уряд попросив хрещених маврів залишити країну. Це була фатальна помилка, яка спричинила серйозну кризу у всіх сферах.
Закінчився він лише через два століття. Місто пережило занепад, відновилося після воєн і розрухи, знову набуло квітучого вигляду і поступово вибрало для себе новий вигідний курс розвитку.
Пам'ятки Валенсії наочно демонструють всю її історію, привертаючи неординарністю, самобутністю та вишуканим шармом східних відтінків.
Що цікавого можна подивитися
Океанографічний парк
Найбільший у Європі акваріум, який має 10 окремих зон з абсолютно різними мешканцями. Він був відкритий у 2003 році не лише для розваг туристів. У парку проводяться симпозіуми, дослідження та інші наукові роботи. Сама будівля має оригінальний дизайн, немов закликаючи обов'язково відвідати його.
Дорослим та дітям буде цікаво побувати в природній екосистемі та побачити:
- мешканців Середземного моря;
- Червоне море;
- морів тропічних широт;
- морів Арктики та Антарктиди;
- відвідати дельфінарій;
- прогулятися мангровим лісом або дивовижно красивим садом.
Місто мистецтв та наук
Знаходиться в руслі річки Турія і є містом майбутнього. Про створення такого центру вчені Валенсії мріяли ще минулого століття. Вони мали навіть проекти, за якими планувалося здійснювати будівництво. Архітектори Сантьяго Калатрава та Фелікс Кандела втілили задумку на найвищому рівні, поєднавши всі наукові досягнення нового століття. Відкриття першого комплексу відбулося 1998 року. Комплекс вийшов фантастичним:
- півсфера (документально-цифрове кіно);
- оранжерея (ідеальна ландшафтна альтанка);
- Музей науки принца Феліпе (наукові експонати інноваційного характеру);
- акваріум (у ньому живуть 500 видів представників морів планети);
- сучасний будинок опери;
- комплекс Агора (проводяться розважальні заходи та тенісні матчі).
Центральний ринок
Споконвічно історична пам'ятка, яка працює вже понад 800 років. Розташовується ринок на площі Меркадо та займає 8 тис. кв. метрів. Для того, щоб стихійну торгівлю перетворити на більш організовану, у ХІХ столітті архітектори Алехандро Солера та Франсіско Гуардії створили проект майбутнього критого ринку на більш ніж тисячу торгових місць. Закінчилося будівництво 1928 р.
Ринок вийшов чудовим за своїм зовнішнім виглядом та максимально функціональним. Захоплення викликає облицювання, продуманість архітектури, різноманітність товарів та привітний настрій продавців.
Музей науки принца Феліпе
Відкритий у 2000 році і одразу став рекордсменом із відвідування. Згідно зі статистикою, музей відвідало близько 25 мільйонів гостей. У ньому дуже багато різних виставок, які змушують замислитися про роль науки у світі, поставити собі питання про те, як усе влаштовано, та скористатися критичним мисленням. Традиційно найбільше уваги привертають наукові анімації, оскільки інтерактивна наука однаково цікава відвідувачам різного віку.
Башти Серранос
Історико-архітектурний комплекс, збудований для захисту від ворогів у 1398 році. Башти були вхідними воротами та одночасно оглядовим майданчиком. Пізніше на великій площі перед воротами проводилися різні заходи, тут була і в'язниця, і просторі кімнати архіву музею Прадо.
У 1936 році, коли сюди переїхали дорогоцінні колекції мистецтва з Мадрида, виник ризик руйнування веж авіацією, пів першого поверху залили майже метровим шаром бетону.
Сьогодні ворота фортеці збереглися у відмінному стані та стали однією з найцікавіших пам'яток.
Музей кераміки
Відкритий у 1954 році, а першою дорогоцінною колекцією у ньому стала приватна колекція кераміки Мануеля Гонсалеса Марті. З цього часу в музеї діють різні експозиції, незмінним лідером серед яких залишаються ті ж керамічні вироби. Гості мають можливість розглянути:
- керамічну плитку;
- живопис;
- скульптури;
- національний одяг;
- книги та ін.
Парк Гулівера
Сучасна визначна пам'ятка для дітей у вигляді ігрового майданчика – 70-метровий Гулівер, який лежить на землі. Її відкриття відбулося 1990 року у парку Турія. Що цікавого? По-перше, сам Гулівер – величезний атракціон з гірками, сходами та лабіринтами. По-друге, щоб відчути себе ліліпутами, на героя Свіфта можна глянути зверху із одного з оглядових майданчиків.
Ботанічний сад
Гіди саду розповідають, що перші саджанці були завезені до нього у 1567 році. Керівництво орієнтувалося на вирощування лікарських рослин, але пізніше задум змінився, тому сьогодні гості ботсаду отримали можливість насолоджуватися 4,5 тис. видів рослин з усього світу. Особливість саду – 120 видів тропічних пальм, альпійський куточок та Тінистий сад.
Plaza de la Reina
Центральна та головна пам'ятка, де сходяться старовинні вулички зі своїми чудовими архітектурними шедеврами. На Площі королеви відчувається атмосфера Валенсії на момент її розквіту. З одного боку розташована церква Санта Каталіна, з іншого розкидані маленькі кафе, бари та численні магазини. Приємно захоплює Кафедральний собор. Вулиця Мар пропонує зануритися у світ художнього мистецтва та антикваріату, а Ла-Пас гостинно відчиняє двері ювелірних та брендових магазинів. Туристам сподобається прогулянка Сан-Вісенте, яка ні до чого не зобов'язує.
Lonja de la Seda
Всесвітньо відома Шовкова біржа, де з XVI ст. у будинках готичного стилю відбувалася торгівля шовком. Саме ця архітектура стала найкращим прикладом готики Середземномор'я, який зберігся у наш час. Комплекс має кілька залів, вежу з каплицею та Апельсиновий дворик. Будівля справляє величезне враження, що по праву оцінила комісія ЮНЕСКО. У 1996 р. шовкова біржа перебуває під її охороною.