Вашингтон ДС можна впевнено назвати найсуворішим та урочистим містом у Сполучених Штатах. Його вважають таким не випадково, адже туристи, які вперше відвідали американську столицю, отримують можливість побачити всі владні структури країни. Це місто чиновників, адміністративних будівель, численних музеїв, пам'ятників та монументів, які дивують своєю могутністю та дозволяють відчути справжній «американський дух».

Велика кількість важливих для країни організацій внесла свої корективи у зовнішній вигляд міста: воно не схоже на потужний Чикаго, енергійний Нью-Йорк і затишну Філадельфію. Вашингтон дивує спокоєм, стабільністю та заспокоєністю, до того ж сповнений цікавих історичних об'єктів, які дуже сподобаються любителям екскурсійного туризму.

Історія виникнення столиці

Місто, яке є символом американської державності, було назване на честь першого президента країни – Джорджа Вашингтона. Це не дивно, адже лідер, одноголосно обраний 1789 року, особисто вибирав не лише місце, а й інженерів та архітекторів, які зводили місто.

Місто з'явилося на світ двома роками пізніше і вийде саме таким, яким його бачив президент. З тих часів Вашингтон, звичайно ж змінився, але також відомий:

  • урочистим та величним зовнішнім виглядом;
  • просторими проспектами та зеленими бульварами, що розтягнулися на десятки кілометрів;
  • легендарними монументами та будинками, які нагадують про те, як американці цінують свободу і справедливість.

Дуже часто столицю називають «штучним містом для чиновників», адже тут сконцентровано всі урядові та адміністративні будинки країни. Білий дім, Капітолій, Пентагон та інші пам'ятки Вашингтона начебто одягають його в офіційний костюм, який подобається далеко не всім туристам. Комусь ця картина здається досить нудною, а хтось, навпаки, захоплюється строгими монументами, символічними колонадами та незвичайними назвами вулиць та районів.

Що подивитись у Вашингтоні туристу?

Вашингтон – джерело історичних пам'яток, причому розташовані вони досить компактно. Однак пам'яток та монументів багато, тому подивитися їх одним днем ​​навряд чи вдасться.

Як правило, для неспішних прогулянок містом та відвідування музеїв 7-10 днів буде цілком достатньо. При цьому поїздка сподобається і сім'ям із дітьми: незважаючи на помпезність столиці, місць для відпочинку на природі також є чимало.

Білий дім

Головна пам'ятка міста, яку прагнуть побачити усі мандрівники. Непомітна, але елегантна біла будівля з 6 поверхів служить офіційною резиденцією президента та його сім'ї. Тут глава держави живе, працює, зустрічається з лідерами держав та проводить звані обіди.

Кожному туристу надається можливість побачити робоче місце президента – Овальний кабінет, де вивчаються та підписуються законопроекти. Окрім цього, відвідувачам пропонують оглянути кімнати для офіційних прийомів – Червону, Блакитну та Зелену.

Цікаво, що Джордж Вашингтон так і не провів у Білому Домі жодного дня. Першим, хто обійняв Президентський Палац, став Дж. Адамс – другий глава держави.

Капітолій

Друга за значимістю визначна пам'ятка Вашингтона, адже Капітолій – це будинок, де засідає американський парламент. Сувора і велична споруда, побудована в класичному стилі, з'явилася на Капітолійському пагорбі одночасно з Білим Домом і вже понад 2 століття використовується для регулярних зустрічей як верхньої, так і нижньої палати країни.

Під час екскурсії туристам пропонують відвідати оглядовий майданчик під куполом, а також побачити офісні приміщення, де працюють помічники конгресменів. Навколо будівлі розташований мальовничий парк, який дозволяє зробити барвисті фото на згадку та відпочити на свіжому повітрі.

Національний музей природничої історії

Музей, який зібрав під своїм дахом близько 100 млн найрізноманітніших експонатів. Колекції мінералів, уламки космічних тіл, корисні копалини, які будуть цікаві і дорослим, і дітям. Локація безкоштовна та працює без вихідних.

Пам'ятник Вашингтону

Обеліск, висотою близько 170 м, має велику популярність серед туристів. Символізує воєнні здобутки Першого президента під час війни за незалежність. За своїми розмірами пам'ятник поступається лише Ейфелевій вежі.

Меморіал Лінкольна

Найулюбленіший меморіал мешканців Вашингтона, який щороку відвідують мільйони туристів. Величезна статуя Авраама Лінкольна, розташована в центрі зали, випромінює спокій. Шістнадцятий президент Америки сидить у високому кріслі і з упевненістю дивиться у майбутнє своєї країни. Відвідати меморіал можна у будь-який час дня та ночі.

Національна алея

Є географічним центром Вашингтона та поєднує між собою кілька основних визначних пам'яток – Білий Дім, Монумент Вашингтона та Капітолій. Це велика зелена зона, яка прикрашена галявинами, фонтанами та лавками, тому чудово підходить для неспішного відпочинку як з туристичною групою, так і з рідними та близькими. Щороку у квітні тут можна спостерігати цвітіння сакур, а раз на чотири роки в межах алеї проводиться інавгурація президента.

Національна галерея мистецтв

Художній музей у парку Національна Алея, в якому зберігаються та експонуються близько 150 тисяч витворів мистецтв. Картини, малюнки, гравюри та фотографії найзнаменитіших творців світу можна переглянути абсолютно безкоштовно. Із західного боку до будівлі примикає фонтан і справжній сад скульптур, створений найбільшими майстрами 20 століття.

Ботанічний сад США

Розташований поруч з Капітолієм і вміщує найбільший оранжерейний комплекс на території США. Тут можна побачити понад 60 000 дерев та рослин, які ростуть у парку з 1820 року.

Район Джорджтаун

Один із найпрестижніших районів Вашингтона, в якому можна бачити навіть старовинні особняки в новоанглійському стилі. Це відмінне місце для того, щоб відвідати антикварні лавки, популярні кафе та ресторани, а також побачити знаменитий Джорджтаунський університет, де навчалося багато політиків та сенаторів.

Бібліотека конгресу

Найбільша бібліотека у світі, де зберігаються не лише офіційні документи США, а й майже 40 мільйонів книг та приблизно стільки ж рукописів. Сьогодні тут можна знайти найрідкісніші книги у всій Північній Америці.