Салоніки – курорт у Греції, який називають північною столицею не випадково. Великий порт, дивовижне старе місто, унікальна природа та витончена набережна становлять гідну конкуренцію знаменитим Афінам, тому кількість туристів тут з кожним роком стає дедалі більше.

Сюди їдуть за грецькою атмосферою, розвагами та пам'ятками, а ось пляжний відпочинок доведеться шукати у передмісті: незважаючи на те, що купатися в межах міста заборонено, поблизу достатньо гарних та комфортних пляжів.

Що варто знати перед поїздкою на курорт?

Салоніки – великий порт на березі Егейського моря, саме тому його рідко розглядають як курортну зону. Крім великої кількості різномастих кораблів, він відомий своїми щорічними вітрильними регатами, а також можливістю смачно поїсти та побачити турецькі фортеці.

Кожен, хто приїхав у це по-справжньому стародавнє місто, просто зобов'язаний:

  1. насолодиться південним кліматом. Тут дуже жарко влітку і досить приємно навесні та восени. Сім'ї з дітьми найчастіше вибирають для подорожі міжсезоння. Це найвдаліший час, щоб відпочивати та купатися у морі;
  2. спробувати незвичайну грецьку кухню – мусаку, гірос, шашлички сувлаки, авголемоно, а також сир, мед, рибу та морепродукти;
  3. покататися на знаменитому «Культурному Маршруті» - це автобус під номером 50, який об'їжджає всі головні визначні пам'ятки міста;
  4. орендувати сімейний велосипед у пункті прокату або сісти у морський трамвайчик.

Саме морський транспорт туристи використовують для виїзду на заміські пляжі, які вважаються родзинкою міста. Любителі пляжного відпочинку тут точно не нудьгуватимуть і привезуть із прекрасного міста Салоніки не лише чудові враження, але й гарну засмагу.

ТОП 5 пляжів Салоніки

Море неподалік Салоників – тепле, приємне, ласкаве, адже приморське передмістя виходить на берег Термічної затоки. Головна перевага пляжів – це компактність. Як правило, до чистого узбережжя можна легко дістатися на громадському транспорті або на таксі. Туристи вибирають відповідну зону відпочинку, виходячи зі своїх запитів: тут є локації і для активної молоді, і для спокійного сімейного відпочинку.

Пляж Агіа Тріада

Курортне селище, яке знаходиться недалеко від міста, за 22 кілометри. Добиратися сюди найзручніше автобусом – рейсів багато, як і туристів, які хочуть провести тут час. Пляж Тріада вважається найкращим: чистий пісок, прозора вода, виключно свіже повітря роблять цю локацію найпривабливішою як для мандрівників, так і місцевих жителів.

На узбережжі завжди тихо і спокійно, проте тут є все для чудового відпочинку, а саме прозоре та тепле море, пологий захід у воду, середня глибина, а також відмінний сервіс на березі – кабінки, душові, таверни, бари, лежаки та парасольки.

Початківцям фотографам, та й просто любителям барвистих фото сподобаються шикарні краєвиди на морську затоку, зелені ліси, рибальські будинки, що потопають у квітах, а також невелика церква в самому центрі селища.

Активні мандрівники теж не нудьгуватимуть. Водних та пляжних розваг у селищі достатньо.

Неї Епіватес

Просторий піщаний пляж завдовжки два з половиною кілометри викликає лише позитивні емоції у туристів. Тут на них чекає вже звична чиста вода і дрібний, розсипчастий пісок. На пляжі можна відпочити компанією і на самоті, але не варто забувати про сонцезахисні засоби та головні убори, адже організовані зони із парасольками та лежаками присутні не скрізь.

Захід у воду пологий, безпечна дрібна зона проглядається практично по всьому узбережжю, але знайти місця, де можна пірнати нескладно.

Увечері на набережній не пройти: тут не лише влаштовують піші прогулянки, а й катаються велосипедисти, з таверн та кафешок звучить національна музика, а городяни та мандрівники збираються біля прилавків, щоб скуштувати знамените місцеве вино Мандовані.

Селище практично з усіх боків оточують виноградники, адже вино та морепродукти – це основний дохід місцевих мешканців. У передмісті Салонік немає особливих кордонів – всі селища знаходяться недалеко одне від одного, тому цілком реально організувати пішу прогулянку до сусіднього поселення.

Неа Міханьйона

Справжнє рибальське селище, яке розташоване на іншій стороні мису. Любителям морських делікатесів знайдеться чим зайнятися: перед тим, як вирушити купатися і засмагати, варто зазирнути на величезний рибний ринок, де продається все, починаючи від кальмарів до ікри морських їжаків.

Море тут кришталево-чисте, берегова лінія широка та добре обладнана: парасольки, туалети, душові кабінки та лежаки. Прямо над пляжем розташовані таверни та бари. Вони заховані в тіні дерев і дозволяють насолодитися прекрасним видом на причал.

Зона підходить не тільки для любителів пасивно повалятися на пляжі, а й для тих, хто не забуває про спорт навіть у відпустці. На території пляжу облаштовані тенісні та волейбольні майданчики, а також спортивний інвентар.

Аспровалта

Пляжна зона, нагороджена Блакитним прапором, має у своєму розпорядженні всі блага, які роблять відпочинок приємним. Для зручності та комфорту відпочиваючих є парасольки, шезлонги, вбиральні, таверни, кафешки та дитячі майданчики.

Купатися тут одне задоволення: пологий вхід, середня глибина, пісочний берег і дуже тепла вода, яка найбільше прогрівається в липні-серпні.

Що стосується розваг, то зазвичай туристи беруть у цій бухті катери на прокат: це найкраще дозвілля для любителів порибалити.

Неа Перамос

Обладнаний гальковий пляж, на території якого є локації для молоді та сімейних пар з дітьми. Захід у воду не завжди пологий, а значить, є можливість поплавати і попірнати в кристально чистій воді. Незалежно від сезону, тут завжди людно, але місць багато і вміститись можна всім.

По березі є рідкісна рослинність, але її недостатньо, щоб сховатися від сонця, тому парасольки і шезлонги краще взяти на прокат.

З дітьми сюди краще приїжджати у низький сезон, коли сонце менш агресивне.