Свою назву місто Мюнхен, засноване в XII на березі річки Ізар герцогом Саксонським та Баварським Генріхом Левом, отримало від ченців. Зі зростанням населення та розвитку торгівлі Мюнхен отримав статус міста. Мюнхен приваблював архітекторів, художників, скульпторів, музикантів, а містоправителі скуповували твори мистецтва та ремесла, чим заклали основу для музеїв міста.
Статус столиці Баварії Мюнхен набув 1806 року. Переживаючи розквіти та руйнування, місто продовжувало розвиватися і на сьогоднішній день є одним із найкращих та найкрасивіших мегаполісів Німеччини.
Що подивитися? Топ-10 пам'яток Мюнхена
Площа Марієнплац
Центральна площа Мюнхена Марієнплац розташована на перетині двох його основних осей і обмежена Новою та Старою Ратушами, а також універмагами та комерційними спорудами. Це пішохідна зона, яка завдовжки становить сто метрів, а завширшки – п'ятдесят.
Спочатку Марієнплац була ринковою площею, проте з моменту свого заснування і досі – це місце є центром міста, його розвитку та політичного життя.
Віктуалієнмаркт
Спочатку головним міським ринком був Марієнплац, проте з бурхливим зростанням та розвитком міста, площа перестала вміщати у собі торгові намети і було прийнято рішення перенести торгові ряди за межі центру. Так з'явився ринок Віктуалієнмаркет.
У сучасному світі жителі та гості міста приходять на ринок не тільки для того, щоб купити якісних, хоч і дорогих, продуктів та товарів місцевих фермерів та ремісників, а й для того, щоб поспілкуватися, подивитися ярмарки чи гуляння, найяскравіший з яких – весняний карнавал.
Стара Ратуша
Вивчаючи пам'ятки Мюнхена, неможливо залишити без уваги Стару Ратушу – найстаріший представник готичного стилю міста. Побудована на початку 14 століття, міська Ратуша була місцем засідання мерії до 1874 року. З цього року і до теперішнього часу в будівлі Старої Ратуші знаходиться музей ляльок, колекція яких збиралася протягом кількох століть.
Прогулюючись під склепіннями Старої Ратуші, варто звернути увагу на годинник, що знаходиться на фасаді вежі із зображеннями знаків зодіаку. За цим годинником можна визначати, як час, так і фази місяця. А з висоти оглядового майданчика відкривається чудовий краєвид на старий Мюнхен.
Англійський сад
Визначні пам'ятки Мюнхена не обходяться без найбільшого парку у світі, що відбиває Мюнхенський спосіб життя - Англійського саду. А за основу дизайну саду взяли англійські ландшафтні парки. І незважаючи на те, що протягом своєї двохсотрічної історії парк неодноразово змінювався, він залишається місцем, куди приходять насолодитися життям або зануритися в умиротворення природи. Головною визначною пам'яткою саду вважається Китайська вежа. А панорамний вид з ротонди здатний приголомшити будь-кого.
Умовно парк ділиться на дві частини – для любителів спокійного відпочинку підійде північна частина саду, а тим, хто бажає поринути у світ невідомого та цікавого, варто зупинити свій вибір на прогулянці у його південній частині.
Олімпійський парк
1972 року XX Літні Олімпійські ігри проводилися в Мюнхені, і місцем їх проведення став Олімпійський парк. Він включав чотири зони, а саме:
- майданчики для проведення змагань;
- олімпійське село;
- прес-центр;
- парк з Олімпійським озером та горою.
На сьогоднішній день частина парку була віддана під житловий район, але й зараз основна частина залишається місцем для проведення різноманітних спортивних змагань, культурних і громадських заходів.
Хофбройхаус
Пивна «Хофбройхаус» була заснована в 16 столітті за велінням герцога Вільгельма V. Сама назва перекладається як «придворна пивоварня». У пивоварні варять понад десять сортів пива, включаючи пиво, зварене ченцем у 1589 році для двору герцога.
Пивна «Хофбройхаус», де величні зали з арочними стелями вміщують до чотирьох тисяч людей, має багату історію і досі, незважаючи на те, що в Баварії більше немає монархії, є королівською пивоварнею.
Замок Нойшванштайн
У південно-західній частині Баварії серед гір "парить" величний і граціозний лицарський замок Нойшванштайн, збудований за наказом короля Людвіга II. Замок не будувався як оборонна споруда, у ньому не розгорталося кривавих розправ, не містилися в'язні, тому легенд про замк не так багато. Проте він став дивом архітектури, а інтер'єр яскраво відбиває німецький фольклор та літературу, якими захоплювався Людвіг II.
Палац Німфенбург
Палацовий комплекс Німфенбург - найяскравіша, найкрасивіша і найрозкішніша пам'ятка Мюнхена. Він включає палац, два павільйони і мисливський будиночок, які можна вважати малими палацами, а також гігантський парк, площею двісті гектарів.
Палац Німфенбурга не тільки зовні величний – кожен зал палацу не поступається красою та розкішшю. У парку безліч рукотворних водойм, гротів та садів. Газони та квітники прикрашають палацову площу. А центральний канал, що проходить через весь парк і закінчується прикрашеним статуями богів каскадом, є царством прекрасних лебедів.
Німецький музей шедеврів науки та техніки
На території музейного острова було засновано Німецький музей, який нині є найбільшим серед науково-технічних музеїв світу та налічує понад 30000 експонатів з різних галузей науки та техніки.
Особливістю музею вважається можливість для відвідувачів не тільки ознайомитися з експонатами, а й на практиці спробувати перемикати важелі та кнопки, торкатися виставлених екземплярів.
Крім виставкового простору для техніки, Німецький музей включає наступне:
- кілометровий тунельний світ;
- планетарій;
- обсерваторія;
- дитяча зона.
Окрім постійних виставок, у музеї проводяться наукові лекції, тимчасові виставки, екскурсії.
Музей BMW
У 1972 році компанією Bayerische Motoren Werke було відкрито музей BMW. Це 3-рівнева конструкція у вигляді спіралі. Експонати музею будуть цікаві не лише автолюбителям, а й усім, хто цікавиться технологічним прогресом. Оскільки спочатку компанія BMW спеціалізувалася на проектуванні та виготовленні двигунів для літаків, то серед експонатів відвідувачі можуть ознайомитися не лише з автомобілями та мотоциклами BMW, а й з деталями літаків, які випускала компанія.
Дивовижним та чарівним видовищем стане для відвідувачів зал з безліччю маленьких сталевих кульок, які підвішені до стелі на волосіні та рухаються, набуваючи різноманітних форм.