Унікальні природні пам'ятки України дозволяють щоразу відкривати для себе нові чарівні куточки країни та захоплюватися її багатством. Знайти цікавий туристичний маршрут, наповнений враженнями, що дозволяє зробити оригінальні фотографії, можна в будь-якому регіоні. А якщо під час однієї подорожі поєднати відразу кілька пропозицій, воно неодмінно стане найяскравішим та незабутнім.
Популярні пам'ятки України
Усі пам'ятки України, як і інших країн, умовно поділяються на дві великі групи. До однієї з них увійшли архітектурно-історичні пам'ятки. Їх дуже багато, бо життя на території країни продовжується багато тисячоліть. Всі покоління залишають по собі значний культурний спадок, про який варто поговорити окремо.
До другої групи включено найкрасивіші природні місця України. Сюди входять найбільш привабливі куточки/локації гір, лісів, озера, пустелі, печери каньйони, долини та багато інших природних об'єктів, які користуються популярністю у туристів та щорічно збирають тисячі та мільйони відвідувачів. Розглянемо ТОП-5 цікавостей, запропонованих для відвідування українською природою та які представляють абсолютно різні ландшафти.
Олешківські піски
Справжня Сахара на Півдні України, що розкинулася на Херсонщині. Вона займає площу 160 тис. га і є, на думку багатьох географів, геологів та інших фахівців, єдиною у Європі.
Екскурсія на Олешківські піски дозволяє побачити українські піщані бархани заввишки до 5 метрів. Вони простяглися із заходу на схід на 30 км і з півночі на південь на 150 км. А історія їх появи також трохи дивує насамперед напів штучним походженням. У 1800-ті роки у регіоні займалися розведенням овець, які з'їли траву аж до піску. Більше рослинність так і не з'явилася, бо піщані дюни завдяки вітру поступово поширилися на багато кілометрів навколо пасовищ.
Приваблюють туристів і надзвичайно мальовничі озера, що загубилися серед пісків:
- повноводні;
- пересохлі;
- мінеральні.
І по-особливому розбурхує думки прісне підземне море. Більше інформації про нього можуть розповісти гіди, які влаштовують цікаві екскурсії Національним заповідником.
Тунель кохання
У пошуках романтики та захоплення від побаченої на власні очі природної пам'ятки до містечка Клевань Рівненської області приїжджають туристи з усього світу. Саме тут знаходиться знаменитий Тунель кохання, який надихнув на зйомки навіть японського режисера. Не злічити, скільки в Тунелі побувало закоханих пар, що підтримували повір'я: пари, які поцілуються в цьому місці, приречені на довгий щасливий союз.
Тунель утворився навколо залізничного полотна, що сполучає місто із заводом. Поки воно функціонувало, дерева по ходу руху поїзда багато років формували форму довгої арки – зайві гілки просто висікалися потягом. Сьогодні 5-кілометровий коридор схожий на ручне творіння у вигляді рівного округлого коридору, але це цілком оригінальне диво природи. Неподалік від цього визначного місця знаходяться:
- руїни замку;
- церква Різдва Христового;
- костел Благовіщення та дзвіниця.
Гранітний каньйон на річці Гірський Тикіч
На кордоні Черкаської та Вінницької областей знаходиться ще дивовижна природна чарівність, яка увійшла до списку рейтингових місць України. На річці Гірський Тикіч можна побачити найкрасивіший каньйон, де свого часу було збудовано першу в Україні ГЕС. Скелі починаються прямо в центрі села та мають довжину 5 км. Це могутні граніти віком 2 млрд. років. Глибина основного каньйону досягає 20 м, тоді як вузька щілина у скелі досягає 20-40 м.
Туристам цікаво спостерігати за гучним ревучим потоком води, що спадає вниз. Часто по ньому скочуються гранітні брили, зірвані течією зі скель вище. Чим доповнити відпочинок:
- екскурсія до старого млина;
- рафтінг;
- скелелазіння;
- душевні посиденьки біля багаття.
Озеро Світязь та Шацькі озера
Відпочинок у Волинській області неможливо уявляти без поїздки на Шацькі озера, і особливо без відвідування їхньої перлини – найглибшого в Україні озера з гарним ім'ям Світязь. Звичайно ж, воно розташовується в затишному і привабливому місці краю. Водне плесо озера займає 2750 га, його рекордна глибина – 58,4 м, а середня дорівнює 6,9 м. Прозоро-синій колір води викликає порівняння з морем, точно як масштаби – 9,3 км довжини та 4,8 км ширини . Місцеві жителі стверджують, що сильні вітри регулярно провокують появу на Світязі хвиль заввишки 1,5 м.
Вчені пропонують одразу дві версії утворення Шацьких озер. Перша – внаслідок відходу величезного льодовика, друга – карстова спадщина, сформована під час руху тектонічних плит. Обидві версії мають право на існування, але Світязь багато років поспіль безперечно входить до списку 7 чудес України.
Навколо озера багато прогулянкових стежок, є кафе та супутні для гарного відпочинку розваги. Можна:
- купатися;
- ловити рибу;
- займатися активними видами відпочинку;
- кататися на велосипедах;
- грати у пейнтбол;
- послухати захоплюючі міфи від місцевого населення;
- сходити у нічний клуб.
Долина нарцисів
Шикарна, по-весняному ніжна та елегантна природна пам'ятка, яку можна побачити лише у певний період – у травні, у період цвітіння нарцисів. Коли природа оживає, рівну гірську долину на висоті 180-200 м вистилає білосніжне полотно цих вишуканих диких квітів, занесених до Червоної книги України.
Знаходиться Долина нарцисів за кілька кілометрів від Хуста Закарпатської області, на заповідній території. Тут мешкає багато рідкісних тварин, представлена різноманітна рослинність, а саму рівнину огортає приємна цілий рік погода. Знайомство з нарцисами можна доповнити відвідуванням тематичного музею, де гіди розкажуть історію створення заповідника, появи тут квітів та численні перекази, без яких історичні дані залишаються прісними.