Побудований французькими іммігрантами наприкінці 18 століття, місто Чикаго не відразу стало знаменитим мегаполісом. На зорі свого заснування місто з «особливою атмосферою» населяли численні індіанські племена, які займалися не тільки торгівлею і полюванням, а й землеробством. Серед інших культур вони вирощували і дику цибулю – shikaakwa, яка і стала основою для назви міста. Існують інші версії походження звучного імені. Наприклад, вождь Chicagou, який стояв на чолі одного з Іллінойських племен.
Чикаго: як будувалося місто гангстерів?
Статус міста Чикаго отримав лише до 1837 року і з тих часів невтомно будувався та розвивався. Сюди провели залізницю та телеграф, тут відкрили найпершу торгову біржу. Плани і мрії звів на «ні» вогонь, який за секунди поширився містом, не без допомоги знаменитих вітрів Чикаго. Проте місто швидко повстало з попелу і буквально стало центром «першого у світі». Тут звели перший хмарочос і навіть перше колесо огляду.
Сучасний Чикаго не зменшує своїх обертів. Це:
- Найбільший транспортно-логістичний вузол, адже місто має зручне географічне розташування;
- Третє по населенню місто в США, яке зручне і для життя, і для ведення бізнесу;
- Туристичний центр, який сьогодні відвідують мільйони мандрівників, адже їх приваблюють не лише недороге житло та харчування, а й визначні пам'ятки Чикаго;
Чикаго називають ще й лігвищем могутньої італійської мафії, що дуже схоже на правду: рівень криміналу тут завжди трохи вищий, ніж в інших американських мегаполісах, а про американські банди 20-х років досі ходять легенди. Гангстерське місто нерідко називають і "містом вітрів", але не через особливості клімату. Таке ім'я, що «говорить», з'явилося завдяки порожнім обіцянкам політиків, які звучали з трибун під час виставки «Колумба» у 1893 році.
Місто вітрів та хмарочосів: що подивитися в Чикаго?
Перше, що відчуваєш у місті – це атмосфера свободи, адже попри злети та падіння, у Чикаго є і унікальна архітектура, і сучасні скляні хмарочоси, і приємні золотисті піски на березі озера Мічиган. Тут цікаво і активним туристам, і тим, хто звик до повільного відпочинку: кожен знайде собі заняття до душі.
Міленіум парк
Індустріальна зона, яку перетворили на чудовий оазис. Тут можна побачити неповторні архітектурні інсталяції, природні експозиції та місця для відокремленого відпочинку. Не забудьте відвідати і сфотографувати на згадку знамениту чиказьку «квасольку», інтерактивний фонтан та красу саду Лур'є. Взимку можна покататися на безкоштовному катку і відвідати Різдвяний базар.
Чикагський інститут мистецтв
Смарагдові леви на вході та просто величезна колекція шедеврів європейського імпресіонізму – ось навіщо до музею їдуть мільйони туристів. Тут можна побачити роботи Моне, Сезанна, Ренуара, Кайботта та Ван Гога, Вуда, Уорхола, Пікассо та Поллока. Для дітей у музеї є спеціальний освітній центр, де вони точно не нудьгуватимуть.
Філдовський музей природної історії
Неокласична будівля по сусідству зі знаменитим акваріумом названа на честь успішного бізнесмена, який чимало пожертвував на розвиток музею. Тут зберігається понад 20 млн експонатів – артефактів, знахідок, каміння та метеоритів, зібраних по всьому світу. Центральна та найвідоміша реліквія – це великий скелет тиранозавра, якого співробітники та відвідувачі ласкаво називають Сью. Крім цього, у музеї можна побачити предмети побуту індіанців, справжні єгипетські мумії, а також величезну колекцію опудал тварин. Бажаючі можуть залишитись у музеї на нічліг: співробітники навіть видадуть відвідувачу спальний мішок.
Військово-морський пірс
Одне з найцікавіших місць у Чикаго, яке по праву називають найкращим для відпочинку та розваг всією сім'єю. Дітям сподобаються захоплюючі атракціони, колесо огляду, лабіринт, кінотеатр та щотижневі феєрверки. Для дорослих теж чимало забав – унікальний зимовий сад, театр Шекспіра, ресторани, бутіки, а також круїзи по всьому місту. Комплекс завбільшки шість міських кварталів, лежить на водах озера Мічиган.
Чудова миля
Саме так називають частину знаменитої Мічиган Авеню, яка повністю забудована величними хмарочосами. Тут можна побачити не тільки величезну кількість ресторанів та відомих магазинів, але й водонапірну вежу, прикрашену шпилями та вежами, пожежне депо та насосну станцію. Знамениті готелі та бари привертають не менше уваги, адже тут зупинялися принцеса Діана, Мерилін Монро та багато інших відомих людей.
Озеро Мічиган
Найбільше прісноводне північне озеро США. Дуже чисте, але підступне, адже неодноразово забирало життя плавців і навіть кораблів. Величезні хвилі, підводні течії та вири породжують безліч легенд про загадковий трикутник, де кораблі зникають безвісти. Взимку озеро покривається льодом, а ось влітку відпочивати на узбережжі дуже комфортно: вода прозора, водорості відсутні, є плаваючі аквапарки та водні гірки.
Акваріум Шедда
Великий акваріум, розташований на території мальовничого парку Музеум-Кампус, нагадує справжнісінький древній храм. Тут можна побачити найрізноманітніших морських мешканців та земноводних: кити, акули, восьминоги, змії, видри і навіть пінгвіни та морські котики. Кожен сезон співробітники та керівництво створюють унікальні тимчасові виставки, але у програмі є й постійні експозиції, наприклад, «Мешканці дикого рифу» та «Океанаріум Еббот».
Ріглі Філд
Бейсбольний стадіон, збудований у 1914 році, вважається найстарішим і найзнаковим серед усіх існуючих. Внутрішні стіни вкриті живим плющем, зручні трибуни, є табло з унікальним ручним управлінням, а значить, тут є все для прекрасного проведення часу. На стадіоні проводяться як бейсбольні, так і хокейні матчі, концерти та інші міські заходи.
Вілліс тауер
Офісний 110-метровий хмарочос, збудований у 1973 році. Протягом 25 років після будівництва носив титул найвищої будівлі у світі. Знаменитий не лише своєю висотою, а й оглядовим майданчиком Skydesk, розташованим на 103 поверсі. Найбільше туристів приваблюють висувні скляні балкони, на яких можуть розміститися щонайменше п'ять людей.
Центр Джона Хенкока
Ще один висотний будинок, який жителі Чикаго часто називають «Великий Джон». Має нестандартний зовнішній вигляд – конусоподібну форму, що здалеку нагадує нафтову вежу. Сьогодні тут знаходяться і офісні, і житлові приміщення. На 94 поверсі розташований оглядовий майданчик, який дозволяє розглянути всі визначні місця «Міста Вітрів».