Польща – популярний європейський напрямок гірськолижного відпочинку, що розвивається. Розташування країни дає можливість насолоджуватися різноманітністю її природного багатства, також багато культурних пам'яток. Особливість Польщі – поєднання сучасності та середньовічного колориту, який додає до відпочинку цікаві нотки оригінальності.
Відомі гірськолижні курорти
Польщі пощастило з гірськими системами – Карпати та Судети дуже мальовничі, неодноманітні щодо ландшафтів. Найвищими піками прийнято вважати Татри, де переважає альпійський клімат. Це означає, що рельєфні та природні особливості м'яко доповнюють одна одну, забезпечуючи комфортне перебування на гірських схилах. Ще одна невелика гірська система називається Свентокшинська.
Основні курорти:
- Арламув – елітне місце відпочинку у Карпатських Бескидах. Відомий високим рівнем інфраструктури: доглянуті траси, першокласні готелі, сауни, басейни та інші розваги;
- Вісла – приваблює любителів зеленого туризму, тому що регіон уславився буйною флорою, що є рідкістю для гірськолижного курорту. Гарний для сімейного відпочинку, траси легкі та майже пологі;
- Закопане – один із курортів, відомих усьому світу. Знаходиться в Татрах, має багато трас та супутніх для повноцінного відпочинку пропозицій;
- Шклярська-Поремба – курортна зона, де найдовше лежить сніг (більше 100 днів на рік);
- Щирк – курорт з довгими трасами та масою можливостей для спусків;
- Буковина-Татшаньська – гарний гірськолижний курорт, візитівкою якого став найвищий у країні водоспад (70 метрів);
- Бялка-Татшаньська - гірськолижний курорт, що постійно розвивається. Завоював визнання завдяки нескладним трасам, великому термальному комплексу і сучасній системі штучного снігу.
Слід зазначити, що абсолютно всі гірськолижні курорти Польщі інтенсивно розвиваються в прагненнях покращити якість сервісу, тому сюди приїжджають різні групи відпочиваючих – сім'ї з дітьми, молодь, пенсіонери, закохані пари і т.д.
Пропонуємо дізнатися про найкращі гірськолижні курорти Чехії, де можна провести незабутній зимовий відпочинок
Клімат та зима у Польщі
Помірно-континентальний клімат Польщі залежить від настрою Балтійського моря. Звідси часто дме прохолодний вітер, додаючи погоді вологість, велику кількість опадів.
Найхолоднішими місяцями є січень і лютий, коли температура опускається нижче за нульову позначку і довго лежить сніг (починає сходити лише у квітні), даючи таким чином відмінний привід для відпочинку в горах.
Пік сезону катання на лижах
Період сезонного катання на гірськолижних курортах Польщі припадає на грудень-середину березня. Найбільший наплив відпочиваючих спостерігається на новорічні свята (католицьке Різдво – християнське Різдво). Також траси на гірських спусках заповнені у січні та до середини лютого.
Закопане
Високо розташований (перепад від 750 м до 1100 м над рівнем моря) польський гірськолижний курорт, що влаштувався в улоговині дотику гір Татри-Губалувка. Він раніше за інших починає свою роботу (початок грудня), запрошуючи відпочиваючих випробувати схили, що недавно вкрилися снігом. Погода приємна, в середньому температура повітря досягає від -2 до -4 °C. Особливість – унікальний колорит (дерев'яні будиночки, культура, фольклор, сувеніри та ін.).
Курорт пропонує різні види трас, привабливі пейзажі та сучасний гарний сервіс.
Коротка характеристика:
- 10 трас (6 синіх, 1 червона, 3 чорні);
- 21 витяг (1 вагон, 1 кабіна, 6 крісел, 13 бугельних);
- ski-pass – 90 PLN/день;
- вартість проживання – 450 PLN/добу за готель 5*, 250 PLN/добу за готель 4*, 150 PLN/добу за готель 3*, від 80 PLN/добу за хостел.
Бялка-Татшанська
Невелике традиційне село можна знайти, проїхавши 75 км на південь від Кракова. Воно знаходиться на висоті понад тисячу метрів, тому клімат тут виключно гірський. Навколо гарні краєвиди та чисте повітря. Погода м'яка, будь-який час відпочинку проходить у позитивному ключі, адже розвинена інфраструктура курорту задовольняє всі потреби гостей. Сезон починається у грудні і триває до березня, найкращий час – лютий.
Підготували для вас список з кращих гірськолижних курортів України
Як гірськолижний курорт Бялка-Татшаньска пропонує нескладні траси з відповідними витягами, чудовий сервіс. Гості відзначають постійне покращення умов відпочинку, що не може не залучати до нового приїзду.
Особливості зони катання:
- 17 км трас (13 км синіх, 4 км червоних);
- 20 витягів (15 бугельних, 5 крісельних);
- ski-pass – 111 PLN/тиждень;
- проживання в готелі 3* від 250 злотих на добу.
Окрім катання гості курорту можуть чудово проводити час у термальних купальнях – це його сучасна візитна картка та головна відмінність від конкурентів.
Щирк
Сюди приїжджають, щоб насолоджуватися перебуванням на околицях Бескид (на півдні Польщі). Краєвиди представлені пологими схилами навколишніх гір, долинами. Всю цю красу видно з початку трас, що спускаються до підніжжя. До речі, гори захищають Щирк від вітрів, тому тут затишно цілий рік.
Невелике поселення, розкинуте біля річки Жилиця, орієнтоване на туристів, які вже приїжджають у листопаді. Хороший сніговий покрив лягає у грудні та тане наприкінці березня. Оптимальним часом для відпочинку буде січень та лютий, пік – новорічні свята.
Вибір трас досить широкий - часто проводяться порівняння Щирка з відомими гірськолижними курортами Альп. Справді, подібність атмосфери збігається майже повністю.
Характеристика:
- 8 км червоних трас; 28 км синіх трас; 4 км чорних трас;
- 20 бугельних витягів, 2 крісельні;
- ski-pass від 450 PLN/тиждень;
- проживання у готелі 3* від 200 PLN/добу.
Зазначимо, що класичний гірськолижний відпочинок у Польщі поєднується з повільними душевними посиденьками та теплими бесідами. Так обов'язково відбувається на будь-якому з наявних в країні курортів, адже пишність гір сприяє відкритості і простим радостям життя.